Down to content

Oporné múry

Existuje mnoho tradičný metód výstavby oporných múrov, ktoré často zahŕňajú použitie železobetónu a pilierov. Za účelom dosiahnutia skutočnej všestrannosti spolu so značnými úsporami ako nákladov, tak doby výstavby, vyvinul Tensar rad oporných systémov TensarTech s použitím výstužných geomreží bezpečne uchytených k širokej škále lícových tvaroviek, vrátane za sucha pokladaných betónových modulových lícnych blokov.

Široká škála možností

Vďaka použitiu našich 30-ročných skúseností, projekčných odborných znalostí a inovatívnych výrobkov geomreží ponúkajú systémy oporných múrov TensarTech veľkých rozsah pohľadových prvkov a konštrukcií, ktoré zodpovedajú požiadavkam na konečený vzhľad konštrukcie, umiestnenie a projektovanú životnosť. Zahŕňa nasledovné druhy:

TensarTech TW1TW3, a Mesa predstavujú modulové blokové systémy oporných múrov zhotovené z prefabrikovaného betónu v širokej škále farieb, vzorov a štruktúr. Systém TW1 Link poskytuje možnosť realizácie architektonického návrhu s pohľadovou murovanou alebo tehlovou vrstvou, ktorá je prichytená k čelnému bloku.

TensarTech Panel, ako panel na plnú výšku alebo delený panel ponúka prefabrikované betónové panely v rozmeroch, tvaroch a konečnej úprave vyhovujúcej požiadavkám projektu a jeho estetickým potrebám.

TensarTech Marine predstavujú mohutné prefabrikované betónové bloky dokonale sa hodiace do agresívne morského prostredia.

TensarTech RockWall vzhľadovo pôsobí ako tradičný gabión. Lícové gabiónu sú však napojené na blok vystuženej zeminy čo znižuje cenu konštrukcie oproti tradičným gabiónom.

TensarTech TR2 je lacná, funkčná štruktúra, ktorú možno rýchlo a jednoducho vybudovať. Je vhodná pre dočasné zariadenie stavenísk alebo ako nárazová zóna na už existujúcich oporných stenách.

Akýkoľvek je Váš projekt, môžeme Vám pomôcť

Inovatívne technológie Tensar sú používané celosvetovo, a tak je k dispozícii kompletná rada prípadových štúdií a brožúr. Rovnako ponúkame kompletnú technickú podporu vrátane odborného poradenstva, špecifikácií, výkresov, certifikovaných projektov a cenových podrobností. Pravidelne zdarma usporadúvame semináre po celom svete.

Šetrite náklady a čas spoločne s Technológiou Tensar

Oporný múr TensarTech ponúka jednoduchú výstavbu šetriacu čas a peniaze a je priťažlivý z estetického hľadiska.  


Výhody

Bez ohľadu na to, ktorý typ TensarTech oporného múru je vhodný pre Váš projekt, prínosy zostávajú rovnaké pre všetky systémy:

  • Dlhodobá a osvedčená stabilita návrhu
  • Jednoduchá výstavba šetriaca čas a peniaze
  • Príťažlivé z estetického hľadiska
  • Systémy modulových blokov kladených nasucho bez malty
  • Jednoduché zhotovenie celku alebo zakrivených tvarov
  • Návrhová životnosť konštrukcie vyššia ako 120 rokov
  • Možnosť využitia materiálov získaných na stavbe
  • Pre väčšinu systémov nie je potrebná prítomnosť žeriavov, ani dočasných podpier
  • Možnosť vyhnúť sa nutnosti použitia nosných pilót
  • Vysoká odolnosť voči dynamického a seizmickému zaťaženiu

Need help?