Tensar® AR-GN

25Rokov úspešného používania
v projektoch
2Vrstvý kompozit
do asfaltových vrstiev
3Funkcie:
Vystuženie,
uvoľnenie napätia a hydroizolácia
  • Jeden z rady produktov Tensar pre vystuženie asfaltových vrstiev – ponúka správny produkt na špecifické problémy
  • AR-GN zabezpečuje tri funkcie: vystuženie (roznos zaťaženia), uvoľnenie napätia a medzivrstvová bariéru (hydroizolácia)
  • Kontroluje vznik trhlín v asfaltových vrstvách a tým predlžuje životnosť vozovky
Prehľad

Tensar AR-GN je kompozitný produkt pre vystuženie asfaltových vrstiev, ktorý sa skladá z tuhej mreže s vysokým profilom tepelne spojenú s tkaninou, ktorý poskytuje v asfaltových vrstvách trojitú funkciu: vystuženie absorpciu napätia (SAMI) a medzivrstvovú bariéru (vodotesnosť)  [TO1] po nasýtení s bitúmenom počas inštalácie.

Výstuž

Mreža Tensar AR-GN s vysokým profilom, sa zvyčajne inštaluje pod obrusnú alebo ložnú vrstvu, kde sa mreža mechanicky spojí s asfaltovými vrstvami, aby zabránila bočnému pohybu asfaltovej zmesi.

Výhody AR-GN

AR-GN reguluje prekopírovanie reflexných trhlín a zmierňuje vznik trhlín v dôsledku rozdielneho sadania medzi novou a existujúcou časťou vozovky pri rozšírení jazdných pruhov, ako aj znižuje úroveň vyjazdených koľají na povrchu obmedzením bočného pohybu častíc kameniva. Medzi ďalšie výhody patrí predĺženie prevádzkovej životnosti oddialením nástupu a rozvoja trhlín – prináša dlhodobú úsporu nákladov v porovnaní s tradičnými metódami – a zníženie hrúbky prekrytia až o tretinu.

 Ako Tensar AG-GN poskytuje tri funkcie?

Výrobok sa skladá z tuhej polypropylénovej mreže, ktorá je pri výrobe prilepená k polypropylénovej tkanine. Mreža eliminuje napätie v obrusnej vrstve optimálnym spojením s asfaltovou zmesou vďaka rebrám s vysokým profilom, ktoré zabezpečujú štrukturálny spevňujúci efekt. Tkanina napomáha inštalácii a spolu s bitúmenom absorbovaným zo spojovacieho nástreku poskytuje efekt odľahčenia vplyvu napätia (napätie absorbujúca membránová vrstva – SAMI) a bariéru medzi asfaltovými vrstvami zabraňujúci prenikaniu vlhkosti a kyslíka. Funkcie výrobku ako vystuženie, uvoľnenie napätia a bariéra sú definované v EN 15381.

Overený výkon

Účinnosť produktov Tensar AR na vystuženie asfaltových vrstiev bola preukázaná laboratórnym testovaním a viac ako 25-ročnými skúsenosťami v teréne. K dispozícii je viacero prípadových štúdií, ktoré poukazujú na použitie produktov na riešenie problémov s asfaltom na celom svete.