Tensar® Glasstex®

20Rokov úspešného používania na projektoch
2Vrstvový kompozitný výrobok do asfaltových vrstiev
3Funkcie:
vystuženie, zmiernenie napätia a nepriepustná bariéra
  • Jeden z radu výrobkov Tensar z asfaltových vrstiev vozoviek – ponúka tie správne výrobky pre špecifické problémy
  • Spoločnosť Tensar má viac ako 30 rokov skúseností s produktami do asfaltových vrstiev vozoviek
  • Produkt do asfaltových vrstiev vozoviek Glasstex plní tri funkcie: vystuženie (prenos zaťaženia), odľahčenie napätia a hydroizoláciu
  • Kontroluje vznik trhlín v asfalte s cieľom predĺžiť životnosť vozovky
Prehľad

Glasstex je kompozitný výrobok do asfaltových vrstiev s nízkym profilom pozostávajúci z mreže zo sklených vlákien, ktorá je spojená s netkanou textíliou. Sklené vláka s vysokým modulom zabezpečujú vysokú absorpciu napätia pri nízkych deformáciách a po nasýtení textílie bitúmenom zabezpečuje aj tesniacu funkciu. Glasstex zabezpečuje funkciu vystuženia, redistribúcie napätia a tesniacu funkciu, ako je definované v norme EN 15381.

Mreža Glasstex s vysokou tuhosťou, ktorá sa zvyčajne inštaluje do asfaltových vrstiev, je spojená s asfaltom a plní výstužnú funkciu tým, že absorbuje napätia pri nízkej deformácii.

Vytvorená vystužená vrstva predlžuje životnosť tým, že kontroluje vznik reflexných trhlín a zmierňuje vznik pozdĺžnych trhlín spôsobených rozdielnym sadaním medzi novými a pôvodnými jazdnými pruhmi pri rozširovaní vozovky.

Produktová rada

Dostupné v rôznych pevnostiach

Glasstex je k dispozícii v rôznych ťahových pevnostiach, aby vyhovoval potrebám konkrétnych projektov:

  • Glasstex P50
  • Glasstex P100
  • Glasstex P200

Výhody Tensar Glasstex

Glasstex kontroluje vznik reflexných trhlín v nových asfaltových vrstvách, ako aj zmierňuje pozdĺžne trhliny medzi novými a existujúcimi jazdnými pruhmi pri rozšírení vozovky. Vytvára tiež bariéru, ktorá zabraňuje prenikaniu vody do podkladných vrstiev vozovky.

Ako Tensar Glasstex zabezpečuje tri funkcie?

Výrobok sa skladá z mreže zo skleného vlákna, ktorá je spojená s polypropylénovou textíliou. Mreža absorbuje napätia pri nízkych deformáciách v dôsledku spojenia s asfaltovou vrstvou, čím poskytuje výstužný efekt. Textília pomáha pri pokládke a spolu s bitúmenom absorbovaným so spojovacieho postreku zabezpečuje efekt zmiernenia napätia (stres absorbujúca membránová medzivrstva – SAMI) a bariéru proti prenikaniu vlhkosti a vzduchu. Funkcie výrobku ako vystuženie, redistribúcia napätia a tesniace funkcia sú definované v norme EN 15381.

Jednoduchá inštalácia

Najskôr sa na podklad nastrieka bitúmenový spojovací postrek a potom sa na spojovací postrek jednoducho rozvinie kompozit do asfaltových vrstiev Tensar Glasstex. Množstvo spojovacieho postreku je špecifikované tak, aby sa zabezpečilo úplne nasiaknutie inštalačnej tkaniny spojovacím postrekom. Po vyštiepení vznikne medzivrstva, ktorá je pripravená na pokládku asfaltovej vrstvy tradičným spôsobom pomocou finišera. Aj keď ručná pokládka zabezpečí dokonalú inštaláciu, použitie špecializované stroja na pokládku umožňuje rýchlejšiu inštaláciu vo vysokej kvalite.

Plne frézovateľný a recyklovateľný

Na rozdiel od iných produktov do asfaltových vrstiev vozoviek sa kompozity Glasstex ľahko rozsekajú konvenčným frézovacím zariadením a opätovne sa dajú použiť v iných cestných projektoch ako recyklovaná asfaltová vozovka (RAP). Jeho hlavnou zložkou je oxid kremičitý, prírodná látka, ktorá je šetrná k životnému prostrediu.