Tensar® GlasstexPatch™

15 Metrová dĺžka role,
1m šírka  
2 Produkty k dispozícii;
880 a 660
3 Funkcie; vystuženie,
eliminácia napätia
a hydroizolácia
  • Vhodné pre ručnú inštaláciu na malých až stredných plochách
  • Malé veľkosti rolí, ideálne pre lokálne opravy a rehabilitácie
  • Tensar GlasstexPatch plní tri funkcie: vystuženie (prenos zaťaženia), eliminácia napätia a hydroizolácia
  • Kontroluje vznik trhlín v asfalte a predlžuje životnosť vozovky
Prehľad

Produkty Tensar GlasstexPatch 660 a 880 sú kompozitné produkty do asfaltových vrstiev, určené na kontrolu vzniku reflexných trhlín v asfaltových vrstvách. Produkty sú určené pre malé až stredne veľké aplikácie s použitím rolí malých rozmerov, s ktorými možno ručne manipulovať a inštalovať ich, vďaka čomu sú ideálne pre malé opravy ciest; preklenutie dilatačných škár medzi dvoma typmi vozoviek, sanáciu výkopov a výtlkov, v bezprostrednej blízkosti kanalizačných poklopov a úpravu jednotlivých trhlín alebo spojov pre ich prekrytím. Produkty Tensar GlasstexPatch poskytujú vystuženie, elimináciu napätia a bariéru proti prenikaniu vlhkosti, ako je definované v EN 15381.

Produktový rad

Tensar GlasstexPatch 660 a 880 sú produkty do asfaltových vrstiev, ktoré pozostávajú z povlakom ochránenej mreže zo sklených vlákien spojenou s bitúmenovou membránou. Tá je ochránená ochrannou vrstvou kremičitého piesku, aby sa umožnila premávka počas inštalácie. GlasstexPatch 880 má samolepiacu vrstvu, umožňujúci priľnutie k povrchu vozovky, ktorá je počas manipulácie chránená odlepovacou fóliou.

Aplikácie

Produkty Tensar GlasstexPatch sa používajú pri rekonštrukcii existujúcich vozoviek. Tieto produkty sa vo veľkej miere používajú na detailné opravy, opravy jednotlivých trhlín alebo na lokalizované oblasti, kde nie je praktické a ekonomické uvažovať s opravou vozovky v celej šírke. Produkty sa tiež používajú pri aplikáciách v oblasti vzniku reflexných trhlín, kde je známe, že konvenčné produkty do asfaltových vrstiev nie sú schopné tento problém riešiť. Oba produkty zabezpečujú elimináciu napätí a efekt nepriepustnej bariéry vďaka kontinuálnej vrstve bitúmenovej membrány a výstužnému mechanizmu zabezpečenému sklenými vláknami.

Výhody

Tensar GlasstexPatch vytvára bariéru, ktorá zabraňuje prenikaniu vody do spodných asfaltových vrstiev vozovky a účinne ju od nej izoluje. Kontroluje tiež vznik reflexných trhlín vo vrchných asfaltových vrstvách a obe tieto výhody prichádzajú v kombinácii s treťou podstatnou výhodou: inštalácia je jednoduchá, ľahká a môže byť realizovaná ručne s minimálnym vybavením.

Ako poskytuje Tensar GlasstexPatch tri funkcie?

Výrobok sa skladá z vysokopevnostnej mreže zo sklených vlákien, stehovaním spojenej so sklom vystuženou bitúmenovou membránou. Mreža absorbuje napätie pri malom namáhaní v dôsledku spojenia s asfaltovou vrstvou, čím poskytuje štrukturálny výstužný efekt. Membrána pomáha pri inštalácii a zabezpečuje efekt odľahčenia napätia (stres absorbujúca membránová vrstva - SAMI) a súčasne pôsobí ako bariéra proti prenikaniu vlhkosti a kyslíka. Funkcie produktu ako vystuženie, uvoľnenie napätia a bariéra sú definované v EN 15381.

Súvisiace zdroje